Shije Shtëpie - Emisioni 1 Qershor 2022Published
#ShijeShtëpie në #TvKlan. Emision edukues, informues & argëtues me znj. Vjollca dhe Katerina Trungu. Çdo ditë me recetat e thjeshta dhe mbi të gjitha ekonomike te znj. Vjollca duke edukuar amvisat si të ushqehemi shëndetshëm. Rubrika të ndryshme me të ftuar specialë me këshilla të thjeshta praktike, të kuptueshme nga të gjithë, për çdo aspekt të të përditshmes. Argëtim, me muzikë dhe quiz, lojëra gjithëpërfshirëse që të japin atë dëshirën për të luajtur dhe për të komunikuar live me Katerinën dhe të ftuarit e saj.

Receta 1: Biskota për fëmijë
200 gr gjalpë në temperaturë ambjenti
200 gr sheqer
400 gr miell
2 vezë
1 lugë çaji fryrës ëmbëlsirash
1 bustinë vanilje
1 vezë + pak ujë për lyerje nga sipër

Receta 2: Muffins të shëndetshme
2-3 banane
2 kupa tërshërë
2 vezë
1 lugë gjelle vaj ulliri
1 bustinë vanilje
1 lugë çaji fryrës ëmbelsirash
Pak kripë
Copa çokollate
Kanellë
Pana ëmbëlsire për kremin e sipërm

SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos!
Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web https://tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen https://tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: https://www.facebook.com/tvklan/
Follow rtvklan on Instagram: https://www.instagram.com/rtvklan/
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen https://tvklan.al/programe/ #Receta#ZonjaVjollca#KaterinaTrungu
Category
Web design
Be the first to comment